Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personeline Temel İlk Yardım Eğitimi

Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Antalya İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği kapsamında, denetimli serbestlik müdürlüğü personeline Temel İlk Yardım Eğitimi verildi.

Kurum personelinin acil durumlara karşı hazırlıklı olması amacıyla düzenlenen temel ilk yardım eğitimi, teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğünce dört ayrı branşta görevlendirilen uzman eğitmenler tarafından Temel İlk Yardım eğitim programı düzenlendi. Düzenlenen eğitim programına, denetimli serbestlik müdürlüğünde görevli 22 personel katıldı.

Gerçekleştirilen eğitim programında; genel ilk yardım, hasta/yaralı ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, hasta ve yaralı taşıma yöntemleri ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi.

Ayrıca kanama, yaralanma, yanık, donma, sıcak çarpmaları, kırık, çıkık, burkulma, bilinç bozuklukları, zehirlenme, hayvan ısırması ve boğulma gibi acil müdahale gerektiren durumlarda uygulanacak ilk yardım teknikleri uzman eğiticiler tarafından teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.  

Toplam 16 saat süren eğitim programı sonucunda gerçekleştirilen yazılı ve uygulamalı sınavı başarıyla geçen kurum personeli, Temel İlk Yardım Sertifikası almaya hak kazandı.
 

Fotoğraflar