Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde 15 Temmuz Anma Etkinliği Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından anma programı gerçekleştirildi.

Programa, Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğündeki idareciler ve kurum personelinin tamamı katıldı.  Şehitlerin yâd edilmesi ve gazilere minnet ve şükranların sunulması; milletimizin demokrasiye olan inancı ve bağlılığının gelecek nesillere aktarılması amacıyla gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı, kurum bahçesinde, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması başladı. Programda günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu. Adliye Hizmet Binasındaki seminer salonlarında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma Belgeselinin gösterimi yapıldı.

Belgesel gösteriminin ardından kortej eşliğinde şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. Şehitlikte kurum vaizi tarafından, 15 Temmuz gecesinde Ankara İl Emniyetinde darbeciler tarafından şehit edilen Polis Memuru Muhammet Oğuz Kılınç ve diğer şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Şehitlik ziyareti sırasında 15 Temmuz Şehidi Polis Memuru Muhammet Oğuz Kılınç’ın babası Zeki Kılınç ve annesi ile ziyaret edildi.
 

Fotoğraflar