Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Çocuk Hakları Etkinliği

Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından çocuk hakları etkinliği düzenlendi. Programda seminer verildi, animasyon film gösterimi, ebru sanatıyla ve çeşitli spor etkinlikleri yapıldı.

Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Bürosu tarafından 11 Kasım Cuma günü suça sürüklenen çocuklar ve ailelerini çocuk hakları konusunda bilgilendirmek ve farkındalık arttırmak amacıyla bir etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte ilk olarak seminer verildi. Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Bürosundan sorumlu uzman tarafından günün anlam ve öneminin ele alındığı seminer sonrasında çocuk haklarını anlatan bir animasyon film gösterimi yapıldı. Filmin ardından halk eğitim merkezinde görevli usta eğitici tarafından ebru sanatı çalışması yapıldı. Kadim bir Türk Sanatı olan ebru hakkında tarihi-kültürel bilgiler çocuklar ve aileleri ile paylaşıldı. Ebru sanatı ve kullanılan teknikler hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından çocuklara ebru sanatını deneyimleme fırsatı verildi.

Etkinliğin sonunda müdürlük bahçesinde çocuklar, Özgecan Aslan Gençlik Merkezi eğiticileri ve kurum uzmanlarla birlikte dart, ok atma, matrak, voleybol gibi çeşitli sporları öğrenip oyunlar oynadılar.
 

Fotoğraflar