Antalya DSM’nin ‘Kadının Elinden’ Sergisi Göz Doldurdu

Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yükümlüleri tarafından üretilen el sanatı ürünler, Aydın Kanza Kültür Sanat Merkezinde sergilendi.

Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi arasında yapılan iş birliği ile “Kadının Elinden” sergisi açıldı. Denetimli serbestlik müdürlüğü tarafından açılan Mum Oymacılığı, Dekoratif Sepet Örücülüğü, Mis Sabun ve El Yapımı Sabun Üretimi Kurslarında kadın yükümlüler tarafından birbirinden güzel ürünler üretildi. El emeği göz nuru dökülerek yapılan ürünler açılan sergide vatandaşların beğenisine sunuldu.

Sergi açılışında yetkililerce yapılan konuşmada; denetimli serbestlik tedbiri kapsamında bulunan kişilerin iyileştirilmelerine, topluma uyum sağlamalarına, boş zamanlarını verimli geçirmelerine ve gelir getirecek bir zanaat sahibi olabilmelerine katkı sunacak bu tür çalışmaların devam edeceği ifade edildi.

Günün anlam ve önemine dair konuşmalar sonrası sergi ziyarete açıldı. Sergilenen ürünler katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği sergi üç gün süre ile devam edecek.

Serginin açılışına; Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fatma Zeynep Şeran, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar ve Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli katıldı.  

Fotoğraflar