Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Ünye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından denetimli serbestlik yükümlülerinin farkındalığını artırmak amacıyla Ünye Gençlik Merkezi’nde Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı yapıldı.

2019 yılında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu (BMYK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı başkanlığında 11 bakanlık ile Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanvekilinin katılımıyla oluşturuldu.

Ülkemizde bağımlılıkla mücadele çalışmaları; Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu (BMYK)’nun strateji ve eylem planları çerçevesinde görev icra etmek üzere oluşturulan Bağımlılıkla Mücadele Kurulu, Bağımlılıkla Mücadele Teknik Kurulu ve Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulları eliyle yürütülüyor.

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu, ülke genelinde yürüttüğü faaliyetler ile toplumu, tüm bağımlılık yapıcı madde ve davranışlardan uzak tutmayı amaçlıyor. Kurul, Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği kapsamında birçok il ve ilçede faaliyetler gerçekleştiriliyor.

Bağımlılıkla mücadelenin "bir kişinin değil her kişinin, bir kurumun değil her kurumun" sorumluluğu olduğu bilinciyle hareket edilen çalışmalarda, tüm kurumların, sorumluluk alanları çerçevesinde hem önleyici hem de tedavi edici hizmetler aralıksız sürdürülüyor.

Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’nin 2022 yılında da devam ettirilmesi yönünde alınan karar doğrultusunda, Ünye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik olarak Ünye Gençlik Merkezinde “Madde Bağımlılığı” konulu seminer düzenlendi.

Denetimli serbestlik yükümlülerinin bağımlılıkla mücadele hususundaki farkındalığını artırmak amacıyla, Ünye İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Sosyal Hizmet Uzmanı İbrahim Büyük tarafından bir seminer gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen seminerin ardından Ünye Gençlik Merkezi’nde yürütülen faaliyetler hakkında, gençlik merkezinde görevli gençlik liderleri tarafından katılımcılara bilgi verildi.