Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde İlk Yardım Eğitimi Düzenlendi

Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği çerçevesinde denetimli serbestlik müdürlüğü personeline “Temel İlk Yardım Eğitimi” verildi.

Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelinin ilk yardım eğitimi hususunda bilinçlendirilmesi amacıyla “Temel İlk Yardım Eğitimi” düzenledi. Düzenlenen eğitim programına 3 ayrı grup şeklinde toplam 63 personel katıldı.

Gerçekleştirilen eğitim programında; genel ilk yardım, hasta/yaralı ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, hasta ve yaralı taşıma yöntemleri ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi. Acil durumlarda uygulanacak ilk yardım teknikleri uzman eğiticiler tarafından teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.  Yazılı ve uygulamalı sınavı başarı ile geçen denetimli serbestlik müdürlüğü personeli, eğitim sonunda Temel İlk Yardım Sertifikalarını törenle teslim aldı.

Kurum personeline ilk yardım sertifikaları kurum toplantı salonunda takdim edildi. Sertifika töreninde, denetimli serbestlik müdürlüğü personelinin temel ilk yardım eğitimi almalarının önemine vurgu yapılırken personel ise memnuniyetlerini ifade etti.

 

Fotoğraflar