Bakırköy DSM 23 Nisan’a Özel Bir Etkinlik Düzenledi

Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Bürosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak adına özel bir etkinlik gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen etkinlik kapsamında genç yükümlüler, Harbiye Askeri Müzesi'ni ziyaret etti. Müze, Türk Ordusu'nun tarihine ışık tutan birçok askeri kültür varlığına ev sahipliği yapıyor. Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden Cumhuriyet'in kuruluşuna kadar uzanan tarihi sergiler, yükümlüler için ilgi çekiciydi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Harp Okulu'nda geçirdiği öğrenim yıllarını anlatan ve "Harbiyeli Atatürk Sınıfı" olarak adlandırılan sınıf da ziyaret edildi ve yükümlü gençler bu sınıftaki eserlere büyük ilgi gösterdi. Ayrıca, dünyanın en eski bandosu olan Mehter Takımı'nın konserini dinleyerek farklı bir deneyim yaşadılar.

Etkinlik sırasında, Cumhuriyet'in 100. Yılı Sergisi de gezilerek çocuklara ülkemizin tarihindeki önemli anlar anlatıldı. Bu özel günün anlam ve önemi üzerine çocuklarla tartışmalar yapıldı ve kutlamalarla etkinlik sona erdi.
 

Fotoğraflar