Bakırköy DSM, Yükümlü Gençleri Spora Yönlendiriyor

Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında, Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından suça sürüklenen çocuklara yönelik sportif yetenek taraması yapıldı.

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bakırköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile yapılan iş birliği çerçevesinde, Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından takibi yapılan 18 suça sürüklenen çocuğa sportif yetenek taraması gerçekleştirildi.

Farklı spor dallarına göre yetenekleri tespit edilen çocuklar yetenekli oldukları spor dallarına yönlendirilerek, çocukların sporun onarıcı ve iyileştirici etkisinden faydalanması, yeniden suç işlemelerinin önlenmesi, toplumla bütünleşmesi, olumlu sosyal davranış kazanması, becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, suça sürüklenen çocuklar antrenörler eşliğinde çeşitli spor dallarına katıldı. Futbol, voleybol, atletizm, basketbol, okçuluk, tenis ve masa tenisi gibi spor dallarında yeteneklerini sergiledi. Hem eğlenip hem de spora olan yatkınlıklarını gösteren çocuklar, düzenlenen bu faaliyetten memnuniyet duyduklarını ifade etti.
 

Fotoğraflar