Balıkesir DSM Yükümlüleri Filografi Sanatını Öğreniyor

Balıkesir Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde infazı devam eden yükümlülerin sosyalleşmeleri ve topluma kazandırılmalarını sağlamak amacıyla Filografi Kursu açıldı.

Sekiz yükümlü kursiyerin katılımıyla Balıkesir Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen Filografi Kursunda, Filografi sanatkârı bir eğitici tarafından verilen eğitimlerle çeşitli motiflerin yer alacağı eserler yapılması planlanıyor.

Denetimli serbestlik müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerle, yükümlülerin topluma uyum süreçlerinin kolaylaştırılması ve geçimlerini sağlayabilecekleri bir hobi edinmesi hedefleniyor.

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Denetimli Serbestlik Hizmetlerinden Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Adem Babacan, Balıkesir Denetimli Serbestlik Müdürü Tuncay Bakır ve Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Mustafa Cansever tarafından devam eden kursa ziyaret etti.

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın; kursun yerine getirilmesinde katkıları bulunan Koruma Kurulu üyelerine teşekkürlerini iletti ve kursiyerlere başarılarının devamını diledi.

Filografi kursunun malzemeleri Balıkesir Sanayi Odası Başkanlığı, Balıkesir Ticaret Odası Başkanlığı, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanlığı ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanlığınca karşılanıyor.     
 

Fotoğraflar