Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde Meslek Sahibi Oluyorlar

Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, yükümlülerin topluma kazandırılması çalışmaları kapsamında aşçı yardımcılığı ve takı çizim ve üretim kursu açıldı.

Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Bayburt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Bayburt İl Müftülüğü arasında yapılan iş birliği neticesinde, aşçı yardımcılığı ve takı çizim ve üretimi kursları faaliyete geçti.

Bu kapsamda, Bayburt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bulunan atölyede takı çizim ve üretimi kursu verilirken, Bayburt İl Müftülüğü binasında ise aşçı yardımcılığı kursunun eğitimleri gerçekleştiriliyor.

Denetimli serbestlik müdürlükleri bünyesinde açılan meslek edindirme kurslarıyla; yükümlülerin yeniden suç işlemesinin engellenmesi ve sosyalleşmelerinin teşvik edilmesi ayrıca toplumun suça karşı korunması ve yükümlülerin çalışma hayatına katılımlarının kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Kurum bünyesinde açılan aşçı yardımcılığı kursuna 10, takı çizim ve üretimi kursuna ise 8 kursiyer katıldı. Kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. İlerleyen dönemde denetimli serbestlik bünyesinde açılacak kurslarla meslek edindirme eğitimlerinin verilmesine devam edilecek.

Fotoğraflar