Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Kenan Yavuz Etnografya Müzesine Gezi

Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Kenan Yavuz Etnografya Müzesine gezi düzenlendi.

Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, denetimli serbestlik tedbiri devam eden 18-29 yaş arası madde bağımlısı genç yükümlülerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlanması ve faydalı bireyler olarak yeniden topluma kazandırılması amacıyla çeşitli programlar düzenliyor. Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yapılan son etkinlik de müze gezisi oldu. Müdürlük, denetimli serbestlik yükümlüleri için Avrupa Müze Forumu’nca her yıl düzenlenen ”Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri” yarışmasında, ”2021 Avrupa Yılın Müzesi Silletto Ödülünü” alan ve Bayburt’un Beşpınar Köyünde bulunan Kenan Yavuz Etnografya Müzesine gezi düzenledi.

Kenan Yavuz Kültür Vakfı Kurucu Başkanı Kenan Yavuz’un ev sahipliğinde kahvaltı ve sohbet eşliğinde başlayan programda Kenan Yavuz müzenin kuruluş serüvenini, amaçlarını ve kamuoyundan aldıkları tepkileri paylaştı. Kahvaltı sonrasında müze rehberi tarafından müzenin tanıtımı yapıldı ve müze gezdirildi. Düzenlenen etkinliğe Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ, Cumhuriyet savcısı Muhammet Fatih Özkılıç, Denetimli Serbestlik Müdürü Zafer Ayar, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ferhat Bilgin, kurum personeli ve yükümlüler katıldı.

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile kurulan Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı kararı gereğince 2021 yılında toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla bağımlılıkla mücadele seferberliği başlatılmıştı.
 

Fotoğraflar