Bayburt Denetimli Serbestlik Personeline İlk Yardım ve Temel Yangın Eğitimi

Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü ve Bayburt Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği kapsamında, kurum personeline ilk yardım ve temel yangın eğitimi verildi.

Gerçekleştirilen eğitim programında; genel ilk yardım, hasta/yaralı ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, hasta ve yaralı taşıma yöntemleri ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi.

Ayrıca kanama, yaralanma, yanık, donma, sıcak çarpmaları, kırık, çıkık, burkulma, bilinç bozuklukları, zehirlenme, hayvan ısırması ve boğulma gibi acil müdahale gerektiren durumlarda uygulanacak ilk yardım teknikleri uzman eğiticiler tarafından teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.  

Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü yetkileri tarafından verilen ve iki gün süren uygulamalı ilk yardım eğitimi sonucunda başarılı olan kurum personeline ilk yardım sertifikası ve ilk yardım kimlik kartı almaya hak kazandı.

Öte yandan, oluşabilecek olası yangın durumlarına karşı kurum personelinin bilinçli bir şekilde müdahale edebilmelerini sağlamak amacıyla, Bayburt Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından Temel Yangın Eğitimi düzenlendi.

Düzenlenen eğitimde; yangının çeşitleri, nedenleri, sınıfları, oluşum safhaları, etkenleri anlatıldı. Eğitimde ayrıca bina yangın ekiplerinin oluşturulması ve ekiplerin görevleri, yangın söndürme cihazlarının kullanılması, bakım ve kontrolleri, yangın anında hareket tarzı, yangın ihbar usulleri ve sonrası yapılacaklar uygulamalı olarak gösterildi.
 

Fotoğraflar