Burhaniye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Yükümlü Gençlere Yeni Ufuklar Açıyor

Burhaniye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, ''Yeni Ufuklar'' adlı proje kapsamında yükümlü gençler için su altı dalış etkinliği düzenledi.

Kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdüren Burhaniye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, genç yükümlülere ufuk açmak ve yeni beceriler kazandırmak amacıyla ''Yeni Ufuklar'' adıyla bir proje başlattı.
Başlatılan proje kapsamında, ilk olarak Balıkesir Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yapılarak, yükümlü gençler Balıkesir’de bulunan ‘Gömeç Dalış Köyü’ne götürüldü.

Gerçekleşen ziyarette; temel dalış bilgileri, tüplü dalış ekipmanları tanıtımı ve Ayvalık bölgesi sualtı dünyasına ilişkin sunum yapılarak, yükümlü gençler dalış teknikleri konusunda bilgilendirildi.

İlerleyen günler de Gömeç Dalış Köyü’ne bir ziyaret daha organize eden Burhaniye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, yükümlü gençleri dalış eğitmenleriyle tanıştırdı. Uzman eğitmenlerden dalış teknikleri hususunda bilgi alan yükümlü gençler, eğitmenler eşliğinde dalış yaptı.

Dalış eğitiminde; palet ile geri geri yürüme, su yüzeyinde deniz dibine bakış, nefes ekipmanlarını kullanma ve gerekli ağırlık takviyeleri yapılarak tüplü dalış etkinlikleri gerçekleştirildi. Yükümlü gençler, dalış eğitmeni eşliğinde yaklaşık 45 dakika boyunca 1-5 metre derinlikte tüplü dalış gerçekleştirdi.

Tüplü dalış etkinliğinin ardından konuşan yükümlü gençler; ilk defa tüple dalış yaptıklarını, heyecan verici ve unutulmaz bir deneyim yaşadıklarını, profesyonel eğitim alıp dalgıç olmak istediklerini ifade etti. Yükümlü gençlerin bu talebi karşısında kayıtsız kalmayan Burhaniye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri, uzman eğiticilerle görüşerek neler yapılabileceği hususunda bir ön görüşme yaptı.

Yapılan dalış etkinliğinden büyük memnuniyet duyan yükümlü gençler, etkinliği organize eden Burhaniye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkililerine ve etkinliğin verimli gerçekleşmesi hususunda destek olan Gömeç Dalış Köyü yöneticileri ve eğitmenlerine teşekkür etti.
 

Fotoğraflar