Bursa’da Bağımlılıkla Mücadele Paneli Gerçekleştirildi

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu’nun (BMYK), 1. Kararı gereğince; 2021 yılında toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla “Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği” başlatılmış, bu kapsamda Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle “Bağımlılıkla Mücadele Paneli” gerçekleştirilmiştir.

Panelde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selçuk Kırlı, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Akkaya ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. E. Yusuf Sivrioğlu, bağımlılık öncesi ve sonrası madde kullanımının birey üzerindeki etkileri, hukuki açıdan bağımlılığın ve ceza ehliyetinin ele alınış biçimlerine yönelik sunum gerçekleştirdi.

Merinos Atatürk ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirilen programa Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yalçın, Bursa Adliyesinde görevli Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları, Denetimli Serbestlik Müdürü Serkan Güler, birçok kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, bağımlılıkla mücadele il koordinasyon kurulu üyeleri, denetimli serbestlik çalışanları ve yaklaşık bin yükümlü katıldı.

Programın sonunda konuşmacılara Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yalçın, Cumhuriyet Savcısı Aydın İpek ve Bursa Denetimli Serbestlik Müdürü Serkan Güler tarafından plaket takdimi yapıldı.
 

Fotoğraflar