Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü El Sanatları Sergisi Açtı

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Osmangazi Halk Eğitim Merkezi arasında yapılan iş birliğiyle,  suça sürüklenen çocukların eserlerinin yer aldığı “Filografi - Ebru-Rölyef El Sanatları Sergisi” açıldı.  

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi’nin eğitici desteği, Bursa Gençlik Spor Müdürlüğü ve Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliğinin temrinlik malzeme katkısı ile 2022 yılı Eylül ayında başlayan Ebru-Filografi-Rölyef kursu 2023 Eylül ayında tamamlandı. Açılan kurslarda, 25 suça sürüklenen çocuk ve 12 kurum personeli eğitim gördü. Kursiyerler tarafından yapılan 46 eser sergide yer aldı.

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri, “Suça sürüklenen çocuklar başta olmak üzere, tüm yükümlülere yönelik boş zamanların yapılandırılması ve meslek edindirme amaçlı birçok eğitim faaliyeti paydaş kurumların katkı ve desteğiyle yürütülmektedir. Bu faaliyetlerdeki temel amacımız, yükümlülere yeni tutum ve beceriler kazandırarak, kişilerin suçtan uzak bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaktır. Suça sürüklenen çocukların el sanatları hususunda kendilerini geliştirmesi, özgüvenlerini pekiştirmesi, sosyal yaşamda destek olunması hedefiyle düzenlediğimiz sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin amacına ulaştığını ve çok güzel eserler ortaya çıkardıklarını görüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Ördekli Kültür Merkezinde açılan sergiye; Denetimli Serbestlikten Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Tuncay Sümbül, Bursa Denetimli Serbestlik Müdürü Cihat Çanak, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Köse, Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkan Vekili Bahattin Korkmaz, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelleri, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.
 

Fotoğraflar