Bursa DSM, Erasmus+ Projesi Kapsamında Portekiz'de Düzenlenen Eğitime Katıldı

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Erasmus+ Projesi Kapsamında Portekiz'de düzenlenen eğitime katıldı

Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında, 2023 yılı teklif çağrısı döneminde, "Dijital Okuryazarlık ile Dezavantajlı Gruplara Yeni Beceriler Kazandırma" başlıklı proje için Portekiz'in Braga şehrine personel hareketliliği gerçekleştirildi.

Projeyle, personelin dijital okuryazarlık becerilerini geliştirmesi hedeflenmektedir. Ayrıca, eğitmen olarak kurum personeline katkıda bulunulması ve suç işlemiş bireylerin topluma yeniden entegrasyonunun sağlanması, meslek edinmesi ve dijital dünya ile bağ kurması amaçlanmaktadır.

Ziyaret kapsamında Braga Adalet Sarayı ve Lizbon Yüksek Mahkemesi ziyaret edildi. Portekiz yargı sistemi ve denetimli serbestlik sistemi hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Braga Adliyesinde görevli hâkim ve savcılara Türk bayrağı motifli filografi eseri hediye edildi. Hatıra fotoğrafı çekildi ve Portekizli yetkililer ülkemize davet edildi.

Eğitim sonrası, eğitici kuruma ülkemizi tanıtan hediyeler verildi. Tüm katılımcılar, Europass hareketlilik belgesi onaylı sertifikalarını aldı.

Eğitime, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimi Bünyamin Canbolat, Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden sorumlu Cumhuriyet Savcısı Tuncay Sümbül, Denetimli Serbestlik Müdürü Cihat Çanak, Denetimli Serbestlik Şefi İlker Çağıran, Sosyolog Fatih Kışan, İnfaz Koruma Memuru Şakir Arslan ve Samet Göktürk katıldı.

 

Fotoğraflar