Bursa DSM, Arı Yetiştiriciliği Kursu ile Eski Hükümlüleri Meslek Sahibi Yapıyor

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Arı Yetiştiriciliği kursu düzenledi.

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi ve Tarım ve Orman Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğü ile Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği kapsamında, eski hükümlülere yönelik Arı Yetiştiriciliği kursu açıldı.

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen kursta, Ziraat Mühendisi Hasan Cengiz ve Veteriner Sağlık Teknikeri Seval Taşkın tarafından Arı Yetiştiriciliği eğitimi verildi. Yirmi eski hükümlünün katıldığı eğitim programı 84 saat sürdü.

Eğitim programı kapsamında, uzman eğitmenler tarafından ilk olarak teorik bilgiler anlatıldı. Verilen teorik bilgilerin ardından, arıcılık yapan bir çiftçinin arı sahasında eski hükümlülere uygulamalı eğitimler verildi. Kurs sonunda yapılan yazılı sınavda başarılı olan kursiyerler Halk Eğitim Merkezi Onaylı “Arıcılık Sertifikası”  almaya hak kazandı. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

Sertifika törenine Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden sorumlu Cumhuriyet Savcısı Tuncay Sümbül, Denetimli Serbestlik Müdürü Cihat Çanak, Osmangazi İlçe Tarım Müdür Nuri Tuna Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Albayrak, Bursa İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Umut Buğra Kavas, denetimli serbestlik müdürlüğü personeli, kursiyerler ve aileleri katıldı.
 

Fotoğraflar