Bursa DSM’den Etik Haftası Kapsamında Seminer

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, Etik Haftası kapsamında kurum personeline yönelik “Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri’’ konulu seminer düzenlendi.

Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri İle Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ile kamu görevlilerinin görevlerini yürütürken uymaları gereken bir takım “etik davranış ilkeleri” belirlenmiştir. Kamu hizmetinin her türlü özel çıkarın üzerinde olduğu ve kamu görevlisinin halkın hizmetinde bulunduğu bilinç ve anlayışıyla hareket etmesi gerekiyor.

Denetimli serbestlik müdürlüğünde düzenlenen bu eğitim ile kamuda etik kültürünü yerleştirmek ve geliştirmek, personelin etik davranış ilkeleri konusunda farkındalığının arttırılması amaçlanıyor.

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri konferans salonunda gerçekleşen eğitim seminerinde, Bursa Valiliği İl Etik Komisyonu’nda görevli Nurdan Berkem tarafından “Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri’’ hususunda sunum yapıldı. Kamu görevlilerinin hizmetin gerektirdiği yetkinliğe sahip olması, yetkilerini adil, doğru, dürüst tarafsız ve tutarlı kullanması, etik davranış ilkelerinden ödün vermemesi gerektiğine değinen Berkem, halkla doğrudan temaslı olan kamu görevlilerinin adalet, dürüstlük, tarafsızlık şeffaflık, hesap verebilirlik gibi etik ilkelere dikkat etmesi gerektiğini vurguladı. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yöneticilerinin de katıldığı eğitimde, kamu personeli etik davranış ilkelerinin yanı sıra mobbing ve sosyal medya kullanımıyla ilgili de bilgiler verildi.

Eğitim programı sonunda Denetimli Serbestlik Müdürü Cihat Çanak ve eğitime katılan kurum personeli, eğitici Nurdan Berkem’e verdiği bilgilerden ötürü teşekkür etti.
 

Fotoğraflar