Bursa DSM, ‘Gelecek Mutfakta’ Projesiyle Eski Hükümlülerin İstihdamına Katkı Sunuyor

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, eski hükümlülere için istihdam garantili Döner Yapımı kursu açtı.

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı (BUTGEM) ortaklığında hazırlanan,  2.787.360,26 TL’lık bütçesi ile alanında ilk olma özelliği taşıyan (BEBKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hayata geçirilen “Gelecek Mutfakta” projesi devam ediyor.

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün girişimleri sonucu başlatılan “Gelecek Mutfakta” projesi kapsamında, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı yerleşkesinde “Döner Yapımı” kursu gerçekleştirildi.

Eski hükümlülere mesleki eğitim verilerek, yiyecek-içecek sektöründe istihdama katılmalarının kolaylaştırılması hedefiyle hazırlanan “Gelecek Mutfakta” projesi’nde; aşçı, aşçı yardımcılığı, pastacı, pastacı yardımcılığı, barista, servis görevlisi, pizzacı, dönerci, baklavacı, girişimci aşçı, girişimci pastacı, yiyecek içecek işletmeciliği ve pidecilik olmak üzere toplam 11 branşta mesleki eğitim veriliyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında başlayan ve toplam 150 saat süren kurs programını başarı ile tamamlayan 12 hükümlü, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak hazandı. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin istihdamlarına öncelik verilecek.

Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere, Gıda ve Turizm İşletmeciliği Zirvesinde Denetimli Serbestlik Müdürü Cihat Çanak ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Irmak Aslan tarafından sertifikaları takdim edildi.
 

Fotoğraflar