Bursa'da İstihdam Odaklı Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) arasında denetim tedbiri altında bulunan yükümlüler ile eski hükümlülere yönelik istihdam odaklı iş birliği protokolü imzalandı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı arasında önemli bir iş birliği gerçekleşti. Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü öncülüğünde suça sürüklenen çocuklar, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler ve eski hükümlülere yönelik istihdam odaklı mesleki eğitim kursları düzenlenmesi için bir protokol imzalandı.

BTSO'nun BUTGEM (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı) merkezinde gerçekleşen imza törenine Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay önderlik etti. Protokol, suça sürüklenen gençlerin ve denetimli serbestlikten faydalanan bireylerin meslek sahibi olmaları ve topluma daha faydalı bireyler olmaları amaçlanıyor.

İbrahim Burkay, iş birliğinin dezavantajlı bireylerin istihdamına katkı sağlayacağını vurgulayarak, mesleki eğitimin önemine dikkat çekti. Protokol, Bursa'da ekonomik kalkınmanın temel taşlarından biri olan mesleki eğitimin güçlendirilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.
 

Fotoğraflar