Çanakkale Şehitleri Unutulmadı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108.yıl dönümü dolayısıyla, ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlükleri tarafından anma programları düzenlendi.

Ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde hükümlü, tutuklu ve yükümlülere yönelik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi kapsamında çeşitli etkinlikler yapıldı.
Kurumların konferans ve spor salonlarında düzenlenen programlar, şehitler anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Anma programlarında, günün anlam ve önemiyle ilgili sunumlar ve konuşmalar yapıldı. Konuşmacılar, Çanakkale Zaferi’nin ve şehitlik mertebesinin önemine vurgu yaptı. Programlarda okunan şiirler ve söylenen türküler katılımcıları duygulandırdı.

Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda ise hükümlü ve tutukluların rol üstlendiği “Çanakkale Geçilmez” adlı tiyatro eseri sahnelendi. Tiyatro, kurum personeli ile hükümlü ve tutuklular tarafından ilgiyle izlendi.
Düzenlenen törenlerde, müftülük vaizleri tarafından Kur’an tilaveti gerçekleştirildi. Ayrıca denetimli serbestlik müdürlükleri personeli şehit kabirlerini ziyaret ederek şehitlere dua etti.

Anma törenlerinin sonunda, programlara katılan hükümlü, tutuklu ve yükümlüler, programların hazırlanması ve düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.
 

Fotoğraflar