Çankırı’da Denetimli Serbestlik Yükümlülerine Forklift Operatörlüğü Kursu

Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü öncülüğünde yükümlülerin, mesleki becerilerinin artırılması amacıyla Forklift Operatörlüğü Kursu açıldı. Kursu başarıyla tamamlayan 13 yükümlüye sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Forklift Operatörlüğü Kursu için Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çankırı Barosu ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğüyle işbirliği yaptı. “Hayatın Yükünü Kaldır” sloganıyla düzenlenen kurs için TCDD Çankırı Makas Fabrikasının forklift aracı ve diğer altyapı imkânlardan yararlanıldı. Sınav katılım ücretlerini Çankırı Barosu karşıladığı kursu teorik ve pratik eğitimlerini başarıyla tamamlayan 13 yükümlü sertifika almaya hak kazandı. 

Forklift Operatörü Belgesi almaya hak kazanan yükümlülere belgeleri düzenlenen törenle verildi. Törene Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Barosu Başkanı Av. Mustafa Deniz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Rahmi Erdinç, Çankırı Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Abdullah Kaya, TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürü Abdulvahap İnanç ve Çankırı il protokolünün önde gelen isimleri katıldı.

Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yükümlülere, meslek edindirme ve topluma kazandırma çalışmaları için çeşitli kurumlarla işbirliğine devam edecek.
 

Fotoğraflar