Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Sosyal Market Açılışı

Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından açılan Sosyal Market aracılığıyla ihtiyaç sahibi yükümlülere ve ailelerine yardım ulaştırılacak.

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı, Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kızılay Çankırı Şubesi arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hayata geçirilen proje kapsamında ihtiyaç sahibi eski hükümlü, denetimli serbestlik yükümlüleri ile ailelerine ayni ve nakdi destek verilmesi planlanıyor.

Sosyal Market Projesi maddi yokluklar nedeniyle suça yeniden sürüklenme riski bulunan eski yükümlüler ve denetimli serbestlik yükümlüleri için önleyici bir proje olarak hayata geçirildi. İyileştirme çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen bireysel görüşmelerde ve grup çalışmalarında sosyo-ekonomik yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen yükümlüler ile koruma kurullarına ayni veya nakdi yardım talebinde bulunup, yapılan araştırmalarda ihtiyaç sahibi olduğu saptanan yükümlülere Sosyal Market aracılığıyla yardım yapılması amaçlanıyor. Yapılacak yardımlarda acil ihtiyacı olduğu tespit edilen hükümlülere öncelik verilecek.

Çankırı Adalet Sarayında hizmet verecek olan Sosyal Market açılış törenine; Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Baro Başkanı Av. Mustafa Deniz, Denetimli Serbestlik Savcısı Hasan Hüseyin Ağlamaz, Kızılay Çankırı Şubesi Başkan Yardımcısı Muharrem Ovacıklı, Çankırı il protokolünün önde gelen isimleri katıldı.
 

Fotoğraflar