Ceza İnfaz Kurumları ile Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde Cumhuriyetin 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Sincan 2 No.lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Cumhuriyetin 100. Yıl etkinliği Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Programda konuşma yapan Genel Müdür Yardımcısı Varol, Türk milletinin tarih boyunca birçok zorlukla devletler kurduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin değerlerinin gelecek nesillere aktarmanın önemini belirtti. Program, 2 No.lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Halk Oyunları Ekibinin “Zeybek Gösterisi” ile devam etti, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından hazırlanan “100. Yıl Marşı” sunumu ardından, tutuklu-hükümlülerin katılımıyla gerçekleştirilen “Adım Adım Türkiye Cumhuriyeti” gösterileri sunuldu. Program kapsamında kurumda düzenlenen “Cumhuriyet’in 100. Yılı” temalı şiir yarışmasında finale kalan hükümlü ve tutuklulara hediyeleri verildi.

Cumhuriyetin Coşkusu Ceza İnfaz Kurumlarında Yaşandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı ülke genelinde ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde de coşkuyla kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinliklerde denetimli serbestlik müdürlüklerinde, yükümlülerle müze gezisi, film gösterimi ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Ceza infaz kurumlarında ise kurum personeli ile hükümlü ve tutukluların katılımıyla Cumhuriyet konulu konferanslar ile çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kurumlarda bulunan eğitim ve öğretim birimlerinin koordinesinde düzenlenen bu tür etkinliklerle; hükümlü, tutuklu ve yükümlülerin milli ve ahlaki hassasiyetlerinin geliştirilmesi, yeniden suç işlemelerinin önlenmesi amaçlanıyor.
 

Fotoğraflar