Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde 30 Ağustos Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100'üncü yıldönümünde ceza infaz kurumlarında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde özel günlerde tutuklu ve hükümlülere yönelik çeşitli etkinlikler, programlar düzenleniyor. Yapılan programlarla ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu, hükümlü ve yükümlülerin iyileştirilmesi, topluma kazandırılması ve toplumla adaptasyonunun sağlanması amaçlanıyor. Son olarak ceza infaz kurumlarında 30 Ağustos Zafer Bayramının 100'üncü yıldönümü münasebetiyle çeşitli programlar ve etkinlikler düzenlendi. İşte kurumlarda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinden bazıları:

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Seminer Düzenlendi
30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde, Medeniyet Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Hasan Yalvaç'ın sunumuyla seminer düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma töreninde günün anlam ve önemi anlatıldı. Programda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahraman şehitlerimiz saygı ve rahmetle anıldı.

Manisa T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı
Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramının 100'üncü yıl dönümü Manisa T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu konferans salonunda coşku ile kutlandı. Kutlama programına Kurum Müdürü Aydın Yetiş, Kurum 2. Müdürü Abdulkadir Saday, idare memurları, eğitim öğretim servisi,  psiko-sosyal yardım servisi ile hükümlü ve tutuklular katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Kurum Müdürü Aydın Yetiş günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Yetiş, ''30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100'üncü yılını coşkuyla ve sevinçle kutlarken; Cumhuriyeti bizlere armağan edenler zor şartlarda mücadele ederek, bu aziz vatanı bize emanet etti. Bu sebeple her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmemiz gerekiyor.'' dedi. Program, hükümlülerin şiir okuması, sinevizyon gösterimi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. İbrahim İnci’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı konulu konferansı ile sona erdi.

Demirci Açık Ceza İnfaz Kurumunda “Kurtuluş Savaşı Belgeseli 30 Ağustos Zaferi” Gösterildi
Programa Kurum Müdürü Cavit Makinist, Kurum 2.Müdürü Ali Ulutaş, kurum personeli ve hükümlüler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından kurumda barındırılan bir hükümlü tarafından "Zafer Türküsü" adlı şiir okundu. Programda "Kurtuluş Savaşı Belgeseli 30 Ağustos Zaferi" adlı belgesel gösterimi yapıldı. Program, katılımcılara ve hükümlülere teşekkür konuşmasının ardından son buldu.

Afyonkarahisar Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumunda 30 Ağustos Zafer Bayramı Programı
Afyonkarahisar Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumunda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılına özel tören düzenlendi. Düzenlenen törene Kurum 2. Müdürü Mustafa Yüksel, kurum personeli ve hükümlüler katıldı. Tören, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Program, Kurum Öğretmeni Emel Özkaya’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapması, kurum personeli Recep Iştın’ın Sakarya Türküsü şiirini okuması ve hükümlülerin şiirlerini okumalarıyla devam etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı belgeselinin de izlendiği program aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin sevgi, saygı ve rahmetle anılmasıyla sonlandırıldı.

Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde 30 Ağustos Zafer Bayramı Resim Sergisi
30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle, suça sürüklenen çocukların milli birlik ve beraberlik duygularının canlandırılması ve milli bayramlar için farkındalık oluşturmak amacıyla Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde bir etkinlik düzenlendi. Kurum Müdürü Kamil Demir, kurum personeli ve suça sürüklenmiş çocukların katılımıyla düzenlenen program kurum konferans salonunda yapıldı. Program sonrasında suça sürüklenen çocuklar için 30 Ağustos Zaferi konulu resim yapma etkinliği düzenlendi. Suça sürüklenmiş çocukların çizdiği resimlerden oluşan serginin açılışı Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde yapıldı.

 

Fotoğraflar