Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde Mevlid-i Nebi Coşkusu

Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında, ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde çeşitli programlar düzenlendi.

Ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlükleri tarafından Mevlid-i Nebi Haftası çerçevesinde hükümlü, tutuklu, yükümlü ve kurum personelinin katılımıyla çeşitli programlar gerçekleştirildi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlanan programlar, Hz. Muhammed’in hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle devam etti. Programların devamında, Mevlid-i Nebi Haftası ile ilgili şiirler okundu ve günün anlam ve önemini anlatan konferanslar verildi. Ayrıca Siyer-i Nebi bilgi yarışmaları, ilahi ve kasidelerin seslendirildiği, dualar edildiği programlarda, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilen vaizler tarafından dini sohbetler de gerçekleştirildi.

Kurumlarda bulunan Manevi Rehberlik Birimlerinin koordinesinde düzenlenen bu tür etkinliklerle; hükümlü, tutuklu ve yükümlülerin dini, milli ve ahlaki hassasiyetlerinin geliştirilmesi, yeniden suç işlemelerinin önlenmesi amaçlanıyor.

Gerçekleşen programlarında ardından hükümlü, tutuklu ve yükümlülere, Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatının anlatıldığı çeşitli kitaplar dağıtıldı ve gül suyu ikram edildi.
 

Fotoğraflar