Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde 19 Mayıs Etkinlikleri

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı ülkemizde bulunan ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı etkinlikleri her yıl olduğu gibi bu sene de ceza infaz kurumlarında çeşitli etkinlikler ile anıldı. Tutuklu, hükümlü ve yükümlülere cumhuriyet bilinci kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla ceza infaz kurumlarında çeşitli etkinlikler düzenlendi. İşte ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde düzenlenen programlardan bazıları:

Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Etkinlikler Anıtkabir Ziyaretiyle Başladı

Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak rehber eşliğinde Anıtkabir ziyareti gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan 11 çocuğa Anıtkabir Komutanlığı tarafından Anıtkabir Sertifikası verildi. Etkinlik programı, Sincan Gençlik Merkezinin organize ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası etkinlikleri ile devam etti. Sincan Gençlik Merkezinde el sanatları, geri dönüşüm, keçe ve resim atölyeleri gezilerek atölyelerde üretilen ürünler incelendi. Etkinliğe katılan 4 çocuk daha sonra  ‘Karate Gösterisi’ izledi. Son olarak, Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde infazı devam eden çocuklar ‘Paintball Sporu’ etkinliğine katıldı.

Küçükçekmece Denetimli Serbestlik Müdürlüğü

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı münasebetiyle Küçükçekmece Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından İstanbul Tematik Akvaryumuna gezi düzenlendi. Geziye katılan suça sürüklenmiş  çocuklar, müdürlük personeli ile beraber Florya’da bulunan akvaryumda dünyanın dört bir yanından gelen çeşitli balıkları görme fırsatı buldu. Akvaryum gezisine katılan Kurum Müdürü Mesut Öztürk, suça sürüklenen çocukların bu gibi faaliyetler ile kötü alışkanlıklardan uzaklaşacağını dile getirdi.


Afyonkarahisar Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumu

Afyonkarahisar Açık Ceza Kurumunda düzenlenen 19 Mayıs etkinliği saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Program; Kurum personeli Selman Demir’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ve hükümlülerin şiir okuması ile devam etti. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı konulu şiir, hikâye, kompozisyon yarışmasında dereceye giren ilk 3 hükümlüye takdir belgeleri Kurum Müdürü Mestan Doğan tarafından verildi.
 

Fotoğraflar