Cezaevine Emek Çocuğa Umut

Keskin T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda ''Cezaevine Emek Çocuğa Umut'' adı altında proje başlatıldı. Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim KESKİN, Keskin T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Hasan ALTAY ve Kurum Müdürü Şükrü BALLI katkılarıyla başlatılan proje; Kurum Sosyal Hizmet Uzmanı Nur Güleser ŞEN, Kurum Psikoloğu Ebru AYTAR ve Psikososyal Yardım Servisi Memuru Volkan İŞ'in çabaları ile yürütüldü. Kırıkkale Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Sivil Toplum Kuruluşları ve gönüllü kişilerden annesinin yanında bulunan çocuklar için yardım istendi ve yardım çağrıları yanıt buldu. Kırıkkale Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kapatılan sevgi evinden, kreş malzemeleri ve oyuncaklar getirildi. Annesinin yanında bulunan çocuklar için oluşturulacak oyun odasına yerleştirildi, oda çocukların gelişimine uygun olarak boyatıldı ve faaliyete başlandı.

İlgili proje kapsamında ceza infaz kurumunda annesinin yanında kalan çocukların giyecek, temizlik malzemesi ve oyuncak gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yukarıda bahsi geçen kurum, kuruluş ve gönüllü kişilerin yardımları ile bir sosyal market oluşturuldu. Oluşturulan sosyal markette ekonomik durumu yetersiz hükümlü/tutukluların giyecek ve temizlik malzemesi ihtiyaçları da temin edildi.

Annesinin yanında kalan çocukların; ceza infaz kurumundan etkilenmemeleri, eğitimden mahrum kalmamaları,  sosyal, bilişsel, duygusal ve zihinsel gelişimlerinin desteklenmesi için yardım çağrılarımıza yanıt veren, çocuklarımızın geleceğine umut serpiştiren tüm kurum, kuruluş ve gönüllü kişilere teşekkür ederiz!
 

Fotoğraflar