Cumhuriyetin 100. Yılında Yükümlülere Sinema Etkinliği

Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan çocuk yükümlüler için sinema etkinliği düzenlendi. Özel bir avm’ye götürülen yükümlüler “Atatürk” filmini izledi.

Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında gerçekleşen iş birliğinde suça sürüklenen çocuklara yönelik sinema etkinliği düzenlendi.
Cumhuriyetin 100. Yılında gösterime giren  “Atatürk” sinema filmi izletildi. 14-15 Kasım tarihlerinde yapılan sinema etkinliğine 22 yükümlü katıldı. Sinema etkinliğinin ardından suça sürüklenen çocuklarla Kayseri Gençlik Merkezi ziyaret edildi. Merkezinde bulunan atölyeleri gezen yükümlülere Gençlik Liderleri tarafından atölyelerde yapılan faaliyetler hakkında bilgi verildi, gençlik merkezi kafeteryasında çocuklara yemek ve çeşitli ikramlarda bulunuldu ve “Kudüs” isimli kitap hediye edildi. 

Suça sürüklenen kız ve erkek çocukların katılımı ile gerçekleştirilen etkinliğe, farklı bölümlerde eğitim gören üniversite öğrencileri de katıldı. Üniversite öğrencileriyle yükümlü çocukları bir araya getiren Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çocuklara olumlu ve doğru rol model sunmayı hedefledi. 

Denetimli serbestlik müdürlükleri bünyesinde yapılan bu tür etkinlikler ile denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan çocukların suça bulaşmalarının önlenmesi ve yeniden topluma kazandırılması amaçlanıyor.
 

Fotoğraflar