Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde “Mis” Gibi Eğitim

Denetimli serbestlik müdürlüklerinde gerçekleştirilen iyileştirme faaliyetleri kapsamında Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından kurum personeline ve yükümlülere yönelik olarak Mis Sabun Kursu açıldı.

Denetimli serbestlik yükümlülerini topluma kazandırmak, boş vakitlerini anlamlı çalışmalarla doldurarak onları suçtan uzak tutmak amacıyla, denetimli serbestlik personelinin katılımı ve desteğiyle çeşitli çalışma ve faaliyetler yürütülüyor. Bu çerçevede yürütülen çalışmalardan biri de Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hayata geçirildi.

Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği çerçevesinde başlatılan Mis Sabun Kursu ile kurum personeli ve yükümlülere hobi kazandırılması hedefleniyor.

128 saat süreli bu kurs ile; sabun yapımı, şekillendirme, koku verme ve boyama konularında kursiyerlere eğitim verilecek. Kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olacak.
 

Fotoğraflar