Denetimli Serbestlik Sistemi Hakkında Hâkim-Savcı Adaylarına Konferans Verildi

Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hâkim ve savcı adaylarına yönelik olarak, Türkiye'deki “Denetimli Serbestlik Sistemi” ve denetimli serbestlik müdürlüklerince yürütülen çalışmalarla ilgili konferans verildi.  

Hâkim/savcı adayları ile avukatlık mesleğinden hâkim/savcı adaylığına geçenlere, farklı tarihlerde denetimli serbestlik sistemi hakkında konferanslar verildi.

Cumhuriyet Başsavcı Vekili İzzet Yurteri ve Cumhuriyet Savcısı Fatih Başar’ın koordinasyonuyla gerçekleştirilen konferansa katılan hâkim ve savcı adayları, Denetimli Serbestlik Müdürü Resul Emrah Bilgin tarafından denetimli serbestlik müdürlüğünün işleyişi hakkında bilgilendirildi.

Düzenlenen konferansta; Denetimli Serbestlik Sistemi, denetimli serbestliğin toplum için önemi, kısa süreli hapis cezasının infaz usulleri ve yükümlülerin topluma kazandırılmaları amacıyla yapılan eğitim ve iyileştirme faaliyetleri anlatıldı. Denetimli serbestlik hizmetlerinin nasıl yürütüldüğünü bizzat alanda görev yapan personelden dinleyen hâkim ve savcı adayları, düzenlenen konferansı memnuniyetle karşıladı.

Yoğun katılımın olduğu program, karşılıklı soru ve cevapların alınmasının ardından sona erdi.
 

Fotoğraflar