Denetimli Serbestlik Yükümlülerine Pizza Yapım Kursu

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü denetimli serbestlik yükümlüleri için pizza yapım kursu açıyor. Toplam 82 saat olarak planlanan eğitimi başarıyla tamamlayan yükümlüler sertifika alacak.

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işletmelerin nitelikli işgücü ihtiyacını gözeterek yükümlülere yönelik çeşitli projeler hazırlıyor. Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile birlikte Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) programı kapsamında yükümlülere yönelik kurs düzenleyecek. BTSO Mutfak Akademi tarafından ‘Gelecek Mutfakta’ sloganıyla yükümlüler için pizza yapım kursu açılacak. Gelecek Mutfakta projesi ile denetimli serbestlik tedbiri altında olan yükümlüler istihdam garantili pizza yapımı kursuna katılacak. 82 saat olarak planlanan eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilerek işe yerleşmelerine öncülük edilecek.

Gelecek Mutfakta projesi ile 18-40 yaş arası dezavantajlı gruptaki kadın, genç işsiz, denetimli serbestlik yükümlüsü ve madde bağımlılığı tedavisi görmüş kişilere yiyecek-içecek sektöründe 11 meslek dalında mesleki eğitim verilmesi hedefleniyor. Psiko-sosyal destek faaliyetlerinin de sağlanacağı proje ile 410 kişinin istihdam edilmesi ve sektöre eğitimli, nitelikli işgücü kazandırılması amaçlanıyor.