Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kızılay Haftası Etkinliği

Kızılay Haftası dolayısıyla Türk Kızılay Denizli Şubesi tarafından, Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü/tutuklular ve kurum personeline yönelik konferans düzenlendi.

Her yıl 29 Ekim – 04 Kasım tarihleri arasında ülke genelinde Kızılay Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Ceza infaz kurumları da Kızılay ile yaptığı iş birliği anlaşmalarıyla yapılan bu etkinliklere destek oluyor.

Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleştirilen program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz anısına yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun akabinde tüm katılımcılar tarafından İstiklal Marşı okundu.

Programın ilk bölümünde, Türk Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Osman Yüceliş, Kızılay’ın toplumsal açıdan önemine vurgu yapan ve Kızılay’ ülke genelinde yürütülen faaliyetleri anlatan kapsamlı bir konuşma yaptı.

Programın ikinci bölümünde ise Denizli Kızılay Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Neriman İnci Altın tarafından "Acil Durumlarda ve Afetlerde İlk Yardım" konusunun anlatıldığı bir konferans verildi.

Program sonunda, Türk Kızılay Denizli Şubesi tarafından ihtiyaç sahibi 20 hükümlü ve tutukluya giyim yardımı yapıldı. Ayrıca konferansa katılan tüm katılımcılara ilk yardım konusunda eğitici ve bilgilendirici içeriklerin yer aldığı cep kitapları dağıtıldı.

Kızılay Haftası dolayısıyla Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleştirilen programa; Cumhuriyet Savcısı Hasan Dönmez, Türk Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Osman Yüceliş, Denizli Kızılay Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Neriman İnci Altın, kurum personeli ve hükümlü tutuklular katıldı.
 

Fotoğraflar