Deprem Bölgesindeki Kurumlarda Gönüllü Çalışan Personele Başarı Belgesi Verildi

Kahramanmaraşlı depremden etkilenen bölgelerdeki ceza infaz kurumlarında İzmir’den gönüllü çalışmaya giden personele Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından Başarı Belgesi verildi.

Bu yıl şubat ayında Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ili etkileyen depremlerden sonra, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruyla, deprem bölgesinde yer alan ceza infaz kurumlarındaki acil personel ihtiyacının giderilmesi için gönüllü olarak deprem bölgesinde bulunan ceza infaz kurumlarında görev almak isteyen personel taleplerinin alınacağı ifade edilmişti.

Yayınlanan bu yardım çağrısına kayıtsız kalamayan İzmir 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personeli, depremden etkilenen illerde bulunan ceza infaz kurumlarında görev yapmak için gönüllü oldu. Bu kapsamda İzmir personeli, deprem bölgesinde bulunan Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevlendirildi. Deprem bölgesinde gönüllü olarak giden personel hiçbir karşılık beklemeden 1 ay çalıştı. Bu süre zarfında ceza infaz kurumunda yürütülen iş ve işlemlerin aksamadan yürütülmesine destek oldu.

Ülkemizin zor zamanlar yaşadığı bir dönemde, İzmir 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personelinin sergilediği bu anlamlı davranış, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından takdirle karşılandı. Gönüllü olarak afet bölgesindeki kurumlarda çalışmaya giden ceza infaz kurumu personeline Başarı Belgesi verildi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen Başarı Belgeleri, İzmir 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu konferans salonunda törenle Kurum Müdürü Hasan Çümen tarafından personele takdim edildi.

Belge takdim töreninde kısa bir konuşma yapan Çümen, deprem bölgesindeki kurumlara gönüllü olarak giderek kurumlardaki işlerin aksamadan yürütülmesinde fedakârca görev yapan personeliyle gurur duyduğunu ifade ederek, hepsine ayrı ayrı teşekkür etti.
 

Fotoğraflar