Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü 23 Nisan’a Özel Etkinlikler Yaptı

Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik olarak Düzce Gençlik Merkezinde etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikte, Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli ve denetimli serbestlik yükümlüleriyle birlikte Düzce Gençlik Merkezi ziyaret edildi. Ziyarette, gençlik merkezi görevlileri tarafından yürütülen faaliyetlere ilişkin kısa bir bilgilendirme yapıldı. Daha sonra Düzce Gençlik Merkezinde bulunan ata tohumu koruma ve üretim bölümüne geçilerek, denetimli serbestlik personeli ve yükümlüler tarafından ata tohumu ekimi gerçekleştirildi.

"Ata tohumu seferberliği" kapsamında Düzce Gençlik Merkezinde 3 yıl önce bir araya gelen gönüllü gençler tarafından hazırlanan proje çerçevesinde köy ziyaretleri yapılmış, gençler vasıtasıyla unutulmaya yüz tutmuş 130'dan fazla çeşit tohum toplanmıştı.

Toplanan ata tohumlarından elde edilen fidelerin ekimi farklı bölgelerde yapıldı.  

Gençlik merkezi ziyaretinin ardından Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binasına geçilerek, kurum konferans salonunda çocuk yükümlülere “Dersimiz Atatürk” adlı film gösterimi yapıldı. Günün sonunda, ihtiyaç sahibi çocuk yükümlülere destek olmak amacıyla yardım kolisi dağıtımı gerçekleştirildi.
 

Fotoğraflar