Eğitime Katkı Sunan İnfaz ve Koruma Memurlarına Teşekkür Plaketi

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi kırsalında bulunan Cücük İlkokulunu yenileyerek eğitime kazandıran infaz ve koruma memurlarına teşekkür plaketi verildi.

Ceza infaz kurumlarında görev yapan infaz ve koruma memurları gerçekleştirdikleri örnek sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkıyor. İnfaz ve koruma memurlarının sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yaptığı çalışmalardan birisi de Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi kırsalında bulunan ve 6 yıldır atıl vaziyette bekleyen Cücük İlkokulunun tamirat ve tadilatla eğitime kazandırılması oldu.

Diyarbakır 1 Nolu Yūksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personeli yeni eğitim öğretim yılı öncesinde ilk olarak okula giderek ihtiyaçları belirledi. Gönüllü infaz koruma memurları öncelikle okulu temizledi, ilaçlama çalışması yaptı, su ve elektrik tesisatını yeniledi. Su deposunu da işler hale getiren kurum personeli, binanın içini ve dışını onararak boyadı, bahçede düzenleme yaptı. Fiziki yapısı yenilenen ve öğrencilerin eğitimi için sağlıklı bir ortama kavuşturulan okul 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk gününde hizmete sunuldu.

Çalışmada görev alan Diyarbakır 1 Nolu Yūksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personeline Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsa Özer tarafından plaket verildi.

İnfaz ve koruma memurlarının çalışmalarıyla örnek olduğunu belirten Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, özverili çalışmalarından dolayı kurum personeline teşekkür etti.

Gerçekleşen törende ceza infaz kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ergin, Mustafa Küçük, Erhan Eroğlu ve Selim Özkaya katıldı.

BAKAN GÜL SOSYAL MEDYA HESABINDAN MESAJ YAYINLAMIŞTI
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak kurum personeline teşekkür etmişti. Bakan Gül paylaşımında,  "Diyarbakır Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personelimiz, bir köy okulunun tadilatını üstlendi. Boyasını, temizliğini bir haftada yapıp okulu yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirdi. Personelimizin ellerine sağlık, çocuklarımıza hayırlı olsun." ifadelerine yer vermişti.
 

Fotoğraflar