Ereğli (Konya) Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Necmettin Erbakan Üniversitesi 3. Geleneksel Adalet Günleri'ne Katıldı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Kemal Arıkan Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Hukuk Bölüm Başkanlığınca düzenlenen 3. Geleneksel Adalet Günleri kapsamında ‘Adalet Personeli Mesleki Tecrübe Paylaşımı’ konulu bir söyleşi programı gerçekleştirildi. Programa Ereğli (Konya) Denetimli Serbestlik Müdürlüğü de katılım sağladı.

Ereğli (Konya) Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığının görevlendirmesiyle kurum İnfaz ve Koruma Memuru Bülent Erdem konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca, kurum personeli İnfaz ve Koruma Memuru Celil Çulha da etkinlikte hazır bulundu.

Söyleşi, Hukuk Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Melek Yamaner Özdemir tarafından yönetildi ve Doç. Dr. Seyida Erkek, Öğr. Gör. Gülten Duran, Öğr. Gör. Yunus Akın, Öğr. Gör. Murat Göztaş, idari personel ve Meslek Yüksekokulu öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Konuşmalar sırasında, denetimli serbestlik müdürlüğü temsilcileri mesleki bilgi ve tecrübelerini paylaşarak, yükümlülerin topluma kazandırılması için yürütülen iyileştirme çalışmalarını anlattı. Ayrıca, toplumda denetimli serbestlik sisteminin doğru anlaşılmasının önemi ve vizyonu üzerinde duruldu.

Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yoğun ilgisi ve katılımıyla samimi bir atmosferde gerçekleşen oturum, soru-cevap bölümüyle sona erdi. Ereğli Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün etkinliğe katkıları, adalet personelinin mesleki gelişimlerine önemli bir değer kattı.
 

Fotoğraflar