Erzurum CEKUT Ekibi, Palandöken 100. Yıl Zirve Yürüyüşüne Katıldı

Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Erzurum Valiliği ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı koordinesinde ‘Palandöken 100. Yıl Zirve Yürüyüşü’ düzenlendi.

Erzurum Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mustafa Çayır,  Erzurum Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde kurulan CEKUT gönüllüleri ve farklı ünvanlardaki ceza infaz kurumu personelinin de katılım gösterdiği tırmanış etkinliği coşkulu bir havada gerçekleşti.

Tırmanış sonunda kısa bir konuşma yapan Kurum Müdürü Çayır; "Cumhuriyetimizin 100. Yılında, kıymetli personelimizle birlikte Palandöken Dağı’nın zirvesine çıktığımız için çok mutluyuz. Cumhuriyetimizin 100. yılını unutamayacağımız bir anıyla kutlamış olduk. Etkinlik vesilesiyle yeni arkadaşlar edindik, zorlu ama bir o kadar da keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bu anlamlı etkinlikte emeği olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Gerçekleştirilen zirve yürüyüşünde; il protokolü, AFAD, CEKUT (CTE Arama ve Kurtarma), UMKE, Erzurum Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, polis, jandarma ve sivil toplum kuruluşlarının arama kurtarma ekipleri, Palandöken Dağı'nın 3176 metre yüksekliğindeki zirvesine tırmandı. Ejder Tepesi olarak bilinen bölgede Türk bayrağı ve Atatürk posteri açan ekipler, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı`nı okuduktan sonra yürüyüşü tamamladı.

 

Fotoğraflar