Eskişehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Yükümlüleri Ankara’yı Gezdi

Eskişehir Denetimle Serbestlik Müdürlüğünde hakkında denetimli serbestlik kararı bulunan yükümlü çocuklar eğitim ve iyileştirme çalışmaları kapsamında Ankara’yı gezdi.

Eskişehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan iş birliğiyle yapılan Köprü Projesi kapsamında, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlü çocuklar Anıtkabir ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesini gezdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan: “Eskişehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün Gençlik Spor İl Müdürlüğüyle iş birliği neticesinde denetimli serbestlik tedbiri altındaki çocukların topluma kazandırılması için Köprü Projesiyle bazı sosyal, kültürel faaliyetler planlandı. Faaliyetlerden ilki Cumhuriyetimizin 100. yılında devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Anıtkabir ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin ziyaret edilmesi ile gerçekleşti. Anıtkabir’de devletimizin kuruluş sürecinde yaşanılan zorlukları ve devletimizin en üst makamı Cumhurbaşkanlığı Külliyesini çocuklarımıza göstererek onlarda devlet ve tarih bilinci oluşturmayı istedik. Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün aynı istikamette çalışmaları ilerleyen zamanda da devam edecek.” dedi.

Köprü Projesiyle, Cumhuriyetin 100. yılında 100 çocukla gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerde denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan çocukların farklı yerlere tarih ve kültür gezileri ile suçtan uzak tutarak topluma kazandırılması hedefleniyor.
 

Fotoğraflar