Eskişehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Önemli Eğitim Hamlesi

Eskişehir'deki Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlülere önemli bir eğitim fırsatı sunarak, topluma katkı sağlamaya devam ediyor.

Yapılan iş birliği sonucunda, Tepebaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile gerçekleştirilen ortaklık kapsamında, okuma-yazma kursları düzenlenerek denetimli serbestlik yükümlülerine ilkokul diploması alma imkânı sağlandı.

Denetimli serbestlik tedbiri altındaki bireyler, kamuya yararlı bir şekilde çalışma yükümlülüğü yerine, okuma-yazma kurslarına katılarak kişisel gelişimlerine katkıda bulundu. 1. ve 2. kademe okuma-yazma kurslarını başarıyla tamamlayan yükümlüler, ilkokul diploması almaya hak kazandı. Bu kurslar sayesinde, yükümlülere resmi kurumlarda iş ve işlemlerini yürütme becerileri kazandırılarak, toplumsal hayata daha aktif katılımları sağlandı. Ayrıca, başkalarının haklarına saygı gösterme ve kurallara uyma becerileri ile zaman yönetimi gibi önemli yetkinliklerin geliştirilmesi amaçlandı.

Eskişehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri, gelecek dönemde de yükümlülerin sosyal hayata uyum sağlamalarına ve kişisel gelişimlerini güçlendirmelerine yönelik çalışmalara devam edileceğini aktardı.