Foça Ceza İnfaz Kurumu Camisinin Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesine yapılacak caminin temeli, İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban ve İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Mutlu Tosun’un katıldığı törenle atıldı.

Ceza infaz kurumu personelinin ibadetlerini rahatlıkla yapabilmesi ve camiye kolay ulaşabilmesi amacıyla, yerleşke içerisinde yapılacak cami için temel atma töreni il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Tören, İl Müftüsü Salih Sezik’in yaptığı dualar ile başladı.

Törende kısa bir konuşma yapan Kurum Müdürü Ruhi Aytuttu; “Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde 2023 yılında yapılması planlanan caminin, 350 metrekare büyüklüğünde ve 600 kişi kapasiteli olacak. Cami statik sisteminde betonarme kullanılacak. Caminin yapım ihtiyaçları için Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu Cami Yaptırma, Koruma ve Yaşatma Derneği kuruldu. Vatandaşlarımızın ve ilgili kurumlarımızın desteğiyle yapılacak caminin ceza infaz kurumu yerleşkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, Sayın Valimize ve İl Müftümüze destekleri için çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı. Ayrıca, temeli atılan Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu Camisinin mimari yapısı özenle seçilmiş ve planlanmış olup, sağ ve sol cepheden bakıldığında Secde eden insan figürünü anımsattığı belirtildi.

Gerçekleştirilen törenin ardından, ceza infaz kurumunda yürütülen faaliyetlerle ilgili kurum müdüründen bilgi alan İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, mobilya ve ağaç işleme atölyesinde İnfaz ve Koruma Memuru Hamit Önemli eşliğinde bir sehpaya epoksi uygulaması da gerçekleştirdi.

Temel atma töreninde; İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban ile birlikte İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Mutlu Tosun, İzmir Adalet Komisyonu Başkanı Oktay Tabur, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Osman Kılıç, İl Müftüsü Salih Sezik, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza San, Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Foça Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Şenol Çeliker, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Gümüş, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Doğruöz, Ceza İnfaz Kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcıları, il ve ilçe protokolü üyeleri de yer aldı.
 

Fotoğraflar