FOCE Dalış Grubu İlk Dalış Eğitimini Başarıyla Tamamladı

Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde gönüllü kurum personelinden kurulan FOCE Dalış Grubu, ilk dalış eğitimini başarıyla tamamladı.

Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu personelinin moral ve motivasyonunu artıracak sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerini sürdürüyor. Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde gönüllü personelin katılımıyla FOCE Dalış Grubu kuruldu. 25 kişiden oluşan FOCE Dalış Grubu 29 Mayıs Pazar günü Fethiye Karagöz koyuda ilk teorik eğitimini ve dalış etkinliğini gerçekleştirdi. Grup üyeleri önce dalış eğitmenlerinden dalış teçhizatları ve teknikleri hakkında teorik eğitim aldı. Teorik eğitim sonrasında FOCE Dalış Grubu gönüllüleri dörtlü gruplara ayrılarak ilk dalışlarını gerçekleştirdi. İlk dalış programı kapsamında grup üyeleri önce 5 metreye, ikinci dalışlarını ise 10 metreye gerçekleştirdi.

Kurum Müdürü Dalış Deneyimlerini Paylaştı

2 yıldızlı dalgıç olan Foça Açık Ceza İnfaz Kurum Müdürü Murat Yılmaz dalış öncesi grup üyeleriyle deneyimlerini paylaştı. Yılmaz, ekibin su altı fotoğraf ve videolarının da çekimini gerçekleştirdi. Yılmaz dalış programının sonunda, “Sosyal ve sportif faaliyetlerimiz devam edecek ve 14-19 Temmuz tarihlerinde de FOCE Halk Oyunları Ekibi olarak Kuzey Makedonya’da gerçekleştirilecek olan Halk Oyunları Festivaline katılmayı planlıyoruz." dedi.
 

Fotoğraflar