Gazaltı Kaynakçılık Kursuyla Yükümlüler ile Eski Hükümlüler İstihdama Hazırlanıyor

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş birliği Protokolü kapsamında, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler ile eski hükümlüler için Gazaltı Kaynakçılık kursu açıldı.

Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin üyelerinin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünü yetiştirmek ve istihdam olanaklarını arttırmak amacıyla düzenlenen kurs, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan veya eski hükümlüler gibi istihdam açısından dezavantajlı gruplara yönelik gerçekleştiriliyor. Toplamda 218 saat sürecek olan Gazaltı Kaynakçılık kursu, Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Eğitim Merkezi’nde bulunan atölyede verilecek.

Kursu başarıyla tamamlayan denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler ile eski hükümlüler, Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından sertifikalar verilecek. Ayrıca, Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği üyeleri, istihdam olanakları konusunda öncelikli olarak değerlendirilecekler.

Gazaltı Kaynakçılık kursu, yükümlüler ve eski hükümlülerin mesleki becerilerini arttırarak, topluma yeniden kazandırılmalarına ve istihdam olanaklarının genişletilmesine yönelik önemli bir adım olacak.
 

Fotoğraflar