Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Adalet Öğrencileriyle Buluştu

Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri, Mehmet APİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören adalet bölümü öğrencileriyle bir araya geldi.

Adalet ve Hukuk etkinliği kapsamında Adalet bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan duruşma senaryosu sahnelendi. Ayrıca 60 öğrenci grubuyla Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün işleyişi ve önemi hakkında söyleşi gerçekleştirildi. Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Zencir, öğrencilere denetimli serbestlik sisteminin detaylarını ve adalet sistemiyle olan ilişkisini hususunda bilgi verdi.

Düzenlenen etkinlik, öğrencilerin hukuk ve adalet alanındaki bilgilerini arttırmalarına ve mesleki deneyim kazanmalarına önemli bir katkı sağladı. Ayrıca, öğrencilerin Adalet ve Hukuk alanındaki ilgilerini pekiştirmek ve bu alanda kariyer yapma motivasyonlarını artırmak amacıyla düzenlenen etkinlik, katılımcılar arasında olumlu geri bildirimler aldı.

Etkinliğe; Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Zencir, Mehmet APİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Halil Çelik, Adalet Öğretmeni Aziz Çatlı ve Adalet Şefi Merve Karataş'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 

Fotoğraflar