Gaziantep DSM’den Dünya Bisiklet Günü’ne Özel Etkinlik

Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, 3 Haziran Dünya Bisiklet Gününde genç yükümlülere ve suça sürüklenen çocuklara bisiklet hediye etti.

Denetimli serbestlik müdürlüklerinde çeşitli kurumla iş birliği yapılarak kültürel, sanatsal ve sportif çalışmalara imza atılıyor. Yapılan bu çalışmalarla, yükümlülerin suçtan uzak tutulması, toplumsal yaşama uyumunun kolaylaştırılması ve topluma yararlı bir birey olmaları hedefleniyor. Bu çerçevede Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği yapıldı. Bu kapsamda, '3 Haziran Dünya Bisiklet Günü'' dolayısıyla tespit edilen yükümlü gençlere ve suça sürüklenen çocuklara bisiklet hediye edildi. Müdürlükte düzenlenen törenle 20 adet bisikletleri yükümlülere teslim edildi.

Program sonunda kısa bir konuşma yapan Kurum Müdürü Vedat Zencir, çocuk ve gençlerin tekrar suç işlemelerinin önlenmesi ve yeniden sosyalleşerek toplumla sağlıklı bir şekilde bütünleşebilmeleri için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. Hediye edilen bisikletlerle, yükümlü genç ve çocukların sportif faaliyetlere teşvik edilmesini amaçladıklarını sözlerine ekleyen Zencir, etkinliğin gerçekleşmesi hususunda destek veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.
 

Fotoğraflar