Gümüşhane DSM’den Renkli Umutlar Atölyesi Ürün Sergisi

Gümüşhane Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından oluşturulan Renkli Umutlar Atölyesi'nde yükümlü ve personel tarafından yapılan ürünlerin sergisi, Gümüşhane Adliyesi bahçesinde gerçekleştirildi.

Serginin açılış konuşmasını yapan Gümüşhane Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Murat, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün işleyişi, eğitim ve iyileştirme faaliyetleri ile Renkli Umutlar Atölyesi’nin çalışmaları hakkında kısa bilgiler sundu. Kurum Müdürü Murat, sergide emeği geçen yükümlü ve personele teşekkürlerini iletti.

Vali Alper Tanrısever, sergi alanını gezerek yükümlü ve personel tarafından hazırlanan çalışmaları inceledi. Sergide yer alan 197 eser arasında yün keçe takı ve aksesuar, ahşap yakma, ahşap boyama, kedi-kuş yuvası boyaması, takı sandığı boyaması ve ahşap kütük çay altlığı yakma ve boyaması gibi çeşitli el işçiliği ürünler sergilendi.

Sergi sırasında, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver’e Filistin temalı broş hediye edildi. Cumhuriyet Başsavcısı Ünver de Vali Tanrısever’e bir tablo takdim etti.

Vali Tanrısever, yükümlü ve personelin yeteneklerini ve emeklerini takdir ederek, topluma katkı sağlayan bu tür projelerin devam etmesi gerektiğini belirtti. Etkinlik sonunda, etkinlikten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Tanrısever, emeği geçen herkese teşekkür etti ve başarı dileklerinde bulundu.

Sergiye; Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver, Adli Yargı İlk Derece Adalet Komisyon Başkanı Ahmet Bayrak, kurum amirleri ve diğer protokol üyeleri katıldı.
 

Fotoğraflar