Hâkim ve Savcı Adayları Diyarbakır Denetimli Serbestlik Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Emin Şen, hâkim ve savcı adayları ile birlikte Diyarbakır Denetimli Serbestlik Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ziyarette hâkim ve savcı adayları, eğitim programları kapsamında denetimli serbestlik uygulamaları çerçevesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı buldu. Ziyarette Diyarbakır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde yapılan çalışmalar hakkından detaylı bir sunum gerçekleştiren Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Erçin, “Modern infaz sistemleri içerisinde önemli bir yer kapsayan denetimli serbestlik uygulaması kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarla hükümlüleri topluma yeniden en güzel şekilde kazandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Sunum sonrası Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Erçin, müdürlük bünyesinde yer alan büroların tanıtımını yaparak yürütülen faaliyetlerle ilgili hâkim ve savcı adaylarına ayrıntılı olarak bilgi verdi.
Ziyaretle ilgili bir değerlendirmede bulunan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Emin Şen; denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik olarak sürdürülen çalışmaları yakından takip ettiğini dile getirdi. Başsavcı Vekili Şen, infaz işlemleri ile birlikte yükümlülerin topluma kazandırılması adına yürütülen çalışmalarla birlikte yükümlülere meslek kazandırıldığını, sosyal becerilerinin artırıldığını kaydetti.
 

Fotoğraflar