Hakkâri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Değerler Eğitimi Sergisi Düzenledi

Hakkâri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından düzenlenen 2023-2024 Değerler Eğitimi Yıl Sonu Sergisi, Hakkari Valisi Ali Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Ünlüsoy, Adli Yargı İlk Derece Adalet Komisyon Başkanı Birtan Şeker, kurum amirleri ve protokolün katılımıyla gerçekleşti.

Serginin açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Başsavcısı Harun Ünlüsoy, iyileştirme temelli infaz sistemine vurgu yaparak sergide emeği geçen herkese, hükümlü ve tutuklulara teşekkürlerini iletti. Vali Ali Çelik, sergi alanını gezerek hükümlü ve tutuklular tarafından hazırlanan çalışmaları inceledi ve kurum amirlerinden projeler hakkında bilgi aldı.

Vali Çelik, serginin hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması ve sosyal hayata daha sağlıklı bir şekilde entegre edilmeleri açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Filografi, rölyef, su kabağı, dekoratif el sanatları, tığ örücülüğü gibi çalışmaların yer aldığı toplam 126 eserin bulunduğu sergide, Vali Çelik hükümlü ve tutukluların yeteneklerini ve emeklerini takdir ederek, topluma katkı sağlayan bu tür projelerin devam etmesi gerektiğini ifade etti. Etkinlik sonunda Vali Ali Çelik, etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, emeği geçen herkese teşekkür etti ve başarı dileklerinde bulundu.
 

Fotoğraflar