Hediyelik ve Turistik Eşya Sergisine Yoğun İlgi

Karadeniz Ereğli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından “Hediyelik ve Turistik Eşya Hazırlama” kursu açıldı. Denetimli serbestlik yükümlülerinin kursta yaptığı çalışmalar sergilendi.

Karadeniz (KDZ) Ereğli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından KDZ Ereğli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü Aile Destek Merkezi, KDZ Ereğli Kaymakamlığı, KDZ Ereğli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü ayrıca Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. işbirliğinde hediyelik ve turistik eşya hazırlama kursu düzenlendi. Kursta ahşap yakma, taş boyama, vazo - tablo boyama, yağlı boya resim çalışmaları yapılarak üretilen ürünler Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral sergi salonunda ziyaretçilerin beğenisine sunulmak üzere sergilenmeye başlandı.

Sergi açılışına İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge Komutanı Niyazi Uğur, İlçe Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile koruma kurulu üyeleri katıldı.

Sergi açılışı öncesinde KDZ Ereğli Denetimli Serbestlik Müdürü Ferudun Kaymak tarafından yapılan açılış konuşmasında denetimli serbestlik tedbiri kapsamında bulunan kişilerin rehabilite olabilmelerine, topluma uyum sağlamalarına, boş zamanlarını verimli geçirmelerine ve gelir getirecek bir zanaat sahibi olabilmelerine yönelik bu tür çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

Günün anlam ve önemine dair konuşmalar sonrası sergi ziyarete açıldı. Sergilenen ürünler katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı.
 

Fotoğraflar