Kursiyerler, Hem Eğitim Alıyor Hem De Kan Bağışında Bulunuyor


Erzurum Hüseyin Turgut Personel Eğitim Merkezinde, Türk Kızılay’ı iş birliği ile kursiyer ve eğitim merkezi personelinin katılımıyla kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Türk Kızılay’ı tarafından “Kan bağışı hayat kurtarır” sloganıyla yürütülen kan bağışı kampanyasına, Erzurum Hüseyin Turgut Personel Eğitim Merkezi de düzenlediği kan bağışı etkinlikleriyle destek oluyor.

Personel eğitim merkezlerinde düzenli olarak gerçekleştirilen kan bağışı etkinlikleriyle, kan bağışının önemi konusunda kursiyerlerde farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Kan ihtiyacı olan hastalara umut ışığı olması amacıyla gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğine, kursiyer infaz ve koruma memurları ile eğitim merkezinde görevli personel katıldı. Kan bağısı etkinliğine katılan gönüllüler, kana ihtiyacı olan hastalara yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Eğitim merkezlerindeki kursiyerler düzenlenen bu tür etkinliklerle, kan bağışının önemi hususunda bilinçlendiriliyor ve gönüllü kan bağışçısı olmaya teşvik ediliyor.

 

Fotoğraflar